
dr inż. Małgorzata Walczak
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Wydział Chemiczny
Stanowisko: Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
Adres: al. Powstańców Warszawy 6, 35-959 Rzeszów
Telefon kontaktowy: 17 865 14 16
E-mail: mwalczak|prz.edu.pl| |mwalczak|prz.edu.pl
UDZIAŁ W TECHCO FORUM:
Dzień 1 | Godz. 12.10 | PREZENTACJA: TWORZYWA SZTUCZNE W GOSPODARCE O OBIEGU ZAMKNIĘTYM
O PRELEGENCIE:
Małgorzata Walczak jest absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej o specjalności Technologia tworzyw sztucznych. Po zakończeniu studiów odbyła roczny staż naukowy w Instytucie Chemii Makromolekularnej czeskiej Akademii Nauk w Pradze pod auspicjami UNESCO/UPAC.
Po obronie pracy doktorskiej pt. Hiperrozgałęzione polimery kwasu 4,4-bis(4-hydroksyfenylo)pentanowego w dziedzinie Technologia chemiczna w 2012 r. została zatrudniona na stanowisku adiunkta, w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych na Wydziale Chemicznym PRz. W 2014 r. odbyła trzymiesięczny staż przemysłowy w firmie LERG S.A, a w 2015 r. - staż przemysłowy w firmie ICN Polfa Rzeszów S.A.
W kręgu zainteresowań badawczych Małgorzaty Walczak jest m.in. synteza i modyfikacja polimerów biodegradowalnych, synteza i charakteryzacja fotokatywnych dodatków do materiałów polimerowych, chromatografia żelowa polimerów i tworzyw sztucznych. (https://mwalczak.v.prz.edu.pl)
PREZENTACJA:
O FIRMIE:
Uczelnia posiada świetną kadrę dydaktyczną i naukowo - badawczą, bazę laboratoryjną, infrastrukturę. Rzeszów zaś – stolica województwa, stał się tym samym miastem, którego za przyczyną Politechniki Rzeszowskiej tradycje akademickie liczą już ponad 60 lat.
Systematycznie rozwija się zarówno baza lokalowa, jak i naukowo – badawcza. Dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej możliwa stała się m.in. rozbudowa i doposażenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz - w tym zakup nowych samolotów, budowa Regionalnego Centrum Dydaktyczno – Konferencyjnego i Biblioteczno – Administracyjnego PRz, rozbudowa nowoczesnego Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego i realizacja projektów dotycząca doposażenia w najnowocześniejszą aparaturę naukowo – badawczą laboratoriów wydziałowych w Politechnice Rzeszowskiej.
Źródło: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/informacje/historia-prz/powstanie-i-rozwoj
WIDEO PROMOCYJNE: