
Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw. AGH
Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN
Stanowisko: Kierownik Pracowni Badań Strategicznych
Adres: Ul. Wybickiego 7a, 31-261 Kraków
Telefon kontaktowy: Tel. 12 617 16 18, kom. 605 333 363
E-mail: kulczycka|meeri.pl| |kulczycka|meeri.pl
UDZIAŁ W TECHCO FORUM:
Dzień 1 | Godz. 11.00 | PREZENTACJA: PROPOZYCJA WSKAŹNIKÓW MONITOROWANIA GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM DLA BRANŻY CHEMICZNEJ
O PRELEGENCIE:
Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw. AGH – kierownik Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk, oraz Wydziału Zarządzania AGH. Prezes zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowy Klaster Kluczowy) oraz dyrektor biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach,
Uczestnik licznych komisji i rad w UE i kraju, m.in.:
- Unep Resource Panel
- Europejskiej Platformy Gospodarki o obiegu zamkniętym od 2017 r.
- Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN (2016 -2020).
Organizator wielu konferencji i warsztatów w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i wykorzystania metody oceny cyklu życia do analiz wpływu na środowisko procesów i produktów.
PREZENTACJA:
O FIRMIE:
- Światowy i Krajowy Kongres Górniczy,
- Ogólnopolski Kongres Geotermalny,
- International Mining Forum.
W Instytucie organizowane są konferencje o tematyce dotyczącej aspektów środowiskowych, zasobów, energii, odpadów, recyklingu, czy też gospodarki niskoemisyjnej i gospodarki w obiegu zamkniętym. Badania prowadzone w Instytucie charakteryzują się interdyscyplinarnością i kompleksowością. Są wykonywane w pełnym cyklu − od badań podstawowych do aplikacji. Interdyscyplinarny charakter działalności Instytutu obejmuje w szczególności takie obszary badawcze, jak:
- górnictwo,
- energetyka, w tym odnawialne źródła energii i geotermia,
- geofizyka,
- geologia stosowana,
- inżynieria i ochrona środowiska,
- technologia chemiczna i inżynieria materiałowa.
Warto podkreślić, że Instytut jest prekursorem wykorzystania w Polsce energii geotermalnej. W roku 1993 zaprojektowano i zbudowano pierwszy doświadczalny zakład geotermalny w Bańskiej Niżnej-Białym Dunajcu, bazujący na dwóch głębokich otworach. Instalacja ta jest obecnie eksploatowana dla potrzeb ciepłownictwa oraz służy jako laboratorium geotermalne do badań.